Ги замолуваме сите граѓани кои имаат потреба од контакт со АМС, имаат барања или прашања, директно да не контактираат секој работен ден од 08:30 до 16:30 часот на:  02 311 9628  или да ги користат нашите електронски сервиси:

 

Електронска пошта:Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Веб страна: www.ams.gov.mk

Фејсбук:https://www.facebook.com/AMSMacedonia/

 

Ве информираме дека сите предвидени настани се откажани, а работните состаноци и средби ќе се одржат преку телеконференциска врска.

Сите хартиени барања и документи од утре 16.03.2020 (понеделник) ќе имате можност да ги доставите во електронска форма на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Нашите вработени Ви стојат на располагање и за сите прашања поврзани со поединечни сектори може да се обратите на следните контакти:

Кабинет на директорот:

Стефан Степаноски - Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. – 078 459 423

 

Сектор млади:

Ана Манасиева - Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. – 071 259 781

 

Сектор спорт:

Огнен Стојановски – Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. – 071 397 065

 

Финансии:

Петар Миноски - Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.078453543

 

Правна служба:

Бошко Лепчевски - Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. – 075 254 547

 

Ви благодариме на Вашето разбирање, заедно да придонесеме во зачувување на јавното здравје.

Со почит,

Агенција за млади и спорт

Коментари