1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

“50 години Македонско карате”

пред 3 дена

Меѓународен одбојкарски турнир “Бранко Хаџи Иљоски-Чајка”

На прес конференцијата свое обраќање имаше директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каевски, кој ја истакна потребата од континуирано одржување на манифестации со долгогодишни традиции.

пред 3 дена

Избор на најдобри спортисти за 2017

пред 4 дена

Младите лица со попреченост во секојдневниот живот

Меѓу говорниците, свое излагање имаше и Дарко Каевски, директор на Агенцијата за млади и спорт.

пред 4 дена

Прием на златниот од Европското сениорско првенство во таеквондо

пред 6 дена

Македонија со четворица претставници на ЕП во пливање, Копенхаген

пред една недела

Прес по повод светското традиционално карате првенство

пред една недела

Прогласени најдобрите во фудбалот на гала манифестација во организација на ФФМ

пред една недела

Одржано Државно првенство во шах

пред една недела

Слободан Ивчевски најбрз на Европскиот шампионат во брзински мото трки

пред една недела

Каратистите се враќаат со девет злата од Монтекатини

Резултати-сениори: 1. место во кати екипно-сениори (Дејан Недев, Аљоша Недев и Матеј Ангеловски), 1. место во кого-кумите и фукуго-сениори Матеј Ангеловски, 3. место во кати поединечно Дејан Недев, 3 место во ен-бу м/м (А. Недев и М. Ангеловски).

пред една недела

Меѓународен снукер турнир “Скопје опен 2017”.

пред 2 недели

Стоп за родовото насилство во спортот

На конференцијата покрај претседателот на граѓанското здружение ТАКТ Силвија Митевска, учествуваа и Александра Дичевска, советник за меѓународна соработка во Агенцијата за млади и спорт, Горан Никовски, професор на Факултетот за физичко образование,

пред 2 недели

Контрола на наменско трошење на средства во дејноста спорт

Дарко Каевски, Директор на Агенцијата за Млади и Спорт овласти работни групи, Решение Бр. 08-1868/1 од 10.11.2017 , за реализирање вонреден надзор.

пред 2 недели

Пливачите од ПК Бета освоија медали на меѓународните натпреварувања

пред 3 недели

Учество на Македонија во Формирање на европски младински политики

Македонија учествуваше со свој претставник, М-р Александра Дичевска, Советник за меѓународна соработка во Агенцијата за млади и спорт.

пред 3 недели

Примена на законите во поддршка на спортот – права и обврска.

пред еден месец

Обука за поголема функционалност на локалните младински совети

Денеска, на првиот ден од обуката се обратија директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски и Шефот на Сектор млади при Совет на Европа, Антие Ротемунд.

пред еден месец

Сојузот на Спортови на Скопје ги додели 13-ноемвриските награди за најуспешни спортисти во 2017.

а најдобар спортист е прогласен капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов, Раул Гонзалез е прогласен за најдобар тренер, додека РК Вардар е број еден екипа за оваа година.

пред еден месец

Златниот гонг за Беким Вјерда од Албанија, Денис Муаремовски најдобар македонски боксер

ајдобар македонски боксер е Денис Муаремовски, додека најдобар техничар е Виолент Сулејмани. Најдобар странски боксер е Лазар Станоевиќ. Кристијан Ходак од Хрватска е најдобар тренер, а Бранислав Дамајановски од Србија е најдобар судија.

пред еден месец

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ...