1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

Децата со попреченост имаат потреба за спорт

пред повеќе од една година

Македонија домаќин на Европско првенство во атлетско планинско трчање

По тој повод, во Агенцијата за млади и спорт се одржа прес конференција со присуство на директорот на АМС Дарко Каевски, претседателот на атлетска федерација на Македонија Крсто Серафимовски, како и македонската маратонка Весна Кираџиева.

пред повеќе од една година

Претседателот на Европската шаховска унија на прием во АМС

пред повеќе од една година

Потпишани првите договори со РИКО

Претставникот на канцеларијата за регионална младинска соработка Алберт Хани се заблагодари на директорот на АМС за целосната посветеност на младинските политики, како и на претставниците од Германската амбасада во Македонија, за целосната поддршка н

пред повеќе од една година

Отворен прв центар за спортски трауматизам во Македонија

како и директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каевски.

пред повеќе од една година

Неделава се одржуваат првите консултации за нов Закон за млади во Македонија

пред повеќе од една година

Параолимпијката Наковска Бикова на прием во куќата на спортот

Тоа беше одличен повод за прием на една од најдобрите македонски спортистки во Агенцијата за млади и спорт, каде импресиите од настапот во Чеонгју му ги пренесе на директорот Каевски и истовремено го најави својот пласман на ОИ во Токио 2020.

пред повеќе од една година

Шампионскиот пехар за ЖРК Вардар

пред повеќе од една година

Шампионскиот пехар за РК Вардар

- Нека оваа титула биде увертира пред освојувањето на европскиот шампионски трофеј. Честитки од мое лично име и од Агенцијата за млади и спорт, - изјави Каевски.

пред повеќе од една година

Горди на Емил Павлов.-Вистински пример на спортист за идните генерации на македонски спортисти

* прв роден Македонец од независноста на Република Македонија со сениорски европски златен медал во олимписки спорт ;

пред повеќе од една година

Утре ќе се одржи ,,Саемот на кариера"

пред повеќе од една година

АМС го најави одржувањето на најголемиот Македонски интернационален турнир во борење “Македонски бисер" кој по 42-ти пат ќе се одржи во Македонија.

пред повеќе од една година

Започнува единаесетата по ред училишно-спортска манифестација ,,Гимназијада"

пред повеќе од една година

Македонската карате репрезентација традиционално на прием во АМС пред тргнувањето на ЕП во Н.Сад, Србија

пред повеќе од една година

Македонската карате репрезентација традиционално на прием во АМС пред тргнувањето на ЕП во Н.Сад, Србија

пред повеќе од една година

“Стоп на пороците кај младата популација”

т учениците од   VII/ VIII и IX одделение. Работилниците   се реализират од страна на   Агенцијата за млади и спорт во соработка со Црвен Крст на Република Македонија.

пред повеќе од една година

Бронзен Хамамед за Македонија

Анамaрија на Светското првенство во Хамамед – Тунис, во полуфиналето загуби од фаворитката Ју А Парк од Јужна Корeа со 14-21. Со овој пласман Анамарија Георгиевска обезбеди виза за младинските Олимписки игри во Буенос Аирес во Аргентина ова лето.

пред повеќе од една година

Поддршка на младински клубови

учесници во спортскиот систем на натпревари од 49 национални спортски федерации, согласно Ранг листа предложена од федерациите, врз основа на пласманот на екипите и остварените спортски резултати.

пред повеќе од една година

Одржан прв јавен настан за Закон за млади

Модератор на овој настан беше пратеничката Ивана Туфекџиќ а на настанот говореа: потпретседателката на Собрание на Република Македонија Фросина Ташевска Ременски, директорот на Агенција за млади и спорт Дарко Каевски, пратеничката Невенка Стаменковск

пред повеќе од една година

Половина век од постоење на ИКАС

.

пред повеќе од една година

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ...