1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 

Светската танцова елита во Скопје

WDSF MODERN DANCES

пред повеќе од една година

Европско првенство во карате

Пуликсенија Јовановска и Фери Исиќ ќе настапат во кати, додека пак во борби списокот на натпреварувачи е пообемен, со оглед на тоа што освен во поединечна конкуренција, македонските репрезентативци ќе настапат и екипно.

пред повеќе од една година

Соопштение до јавност

пред повеќе од една година

Скопје домаќин на Европскиот шаховски шампионат

Претседателот на Европскиот шаховски сојуз г-дин Зураб Азмаипарашвили ги поздрави сите учесници и гости, укажувајќи на важноста на настаните како што се Европското првенство во шах. Тој им посака на сите играчи фер игра и добри резултати и го проглас

пред повеќе од една година

Консултативна средба со младински организации

пред повеќе од една година

Отворен нов тренинг центар

пред повеќе од една година

21 медал за репрезентативците во џиу-џица од „ABU DHABI PRO ZURICH 2019"

пред повеќе од една година

Билатерална средба со градоначалникот на Плоешти

Каевски на средбата потенцираше дека ваквите средби се многу важни особено кога се работи за продлабочување на соработката во областа на спортот, како и за развојот на младинските програми кои европските фондови ги нудат.

пред повеќе од една година

Дополнување на ОГЛАСОТ за финансиска поддршка на здруженија и фондации за 2019

Агенција за млади и спорт Ве информира дека крајниот рок за поднесување на проектните апликации од Јавниот повик за финансирање на здруженија и фондации е 02.03.2019 година. Поради забелешките што ги добивме од страна на организациите за продолжување

пред повеќе од една година

Повик

пред повеќе од една година

По две златни и сребрени медали за нашите каратисти

Каевски им го честиташе успехот на македонските херои и потенцираше дека нашите репрезентативци им покажале на европските карате сили дека Македонија била во врвот и ќе остане во врвот.

пред повеќе од една година

Прием за велосипедската надеж Муареми

од Гостивар.

пред повеќе од една година

Мавровски меморијал

Натпреварот се одржува во спомен на 38-те градители на електро системот Мавровка и 14 храбри граничари, кои го загубија животот во снежната лавина 1956 година.

пред повеќе од една година

Македонските каратисти на Европско првенство во Данска

пред повеќе од една година

Објавен ОГЛАСОТ за финансиска поддршка на здруженија и фондации за 2019

пред повеќе од една година

Претставници на Спортскиот сојуз на Србија на прием во АМС

пред повеќе од една година

Здружението ,,АЈНШТАЈН" објави повик за учество на 20 млади лица во проектот ,,Младите против говорот на омраза"

пред повеќе од една година

Јавен повик за доделување награди за ,,Млади талентирани лица"

пред повеќе од една година

,,ИЗБОР НА СПОРТИСТИ": Емил Павлов спортист на годината, Сара Ристовска спортистка на годината (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред повеќе од една година

Финална анализа и проекција на Спортскиот Ваучер

Со претставници од националните спортски федерации разговараа директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каевски со стручен тим при АМС, посебните советници за спорт од Владата на РМ Даниел Димевски и Ѓорѓи Тасев кои ги дефинираа аргументите за

пред повеќе од една година

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ...